Türkiye’deki ABD Temsilcilikleri, Vize Hizmeti Vermeye Başladı
ABD Büyükelçiliği, vize başvurusu yapan vatandaşların başvurularına Web sitesi üzerinden yayımladığı bildiriyle cevap verdi.
Genel - 21 Aralık 2017

Vize konusunda herhangi bir kısıtlama olmadan sınırlı sayıda başvuru alınacağı bildirildi. Türkiye’de ABD  Vize işlemleri tarafından sınırlı sayıda vize hizmeti verilecek. Acil bir seyahat durumu olanlar için randevu alıp “ACİL” başvuru için gereken adımları izleyiniz açıklamasında bulunuldu. Acil başvuru talebinde bulunurken lütfen seyahatinizin neden acil olduğunu açıklayınız denildi.

ABD Ankara Büyükelçiliği İnternet sitesinden duyuru yayınladı

Türkiye’deki ABD misyonu göçmen olmayan vize işlemlerini sınırlı ölçüde olmak üzere yeniden başlatmıştır.  İptal edilen randevunuzu yeniden almak ya da vize işlemlerinin durdurulmasından kaynaklanan diğer sorunlar için lütfen Göçmen Olmayan Vizeler web sayfamızı inceleyiniz.

Geçerli vizeleri olan Türk vatandaşları, ABD’ye seyahat etmeye devam edebilirler. Ayrıca Türk vatandaşları, göçmen olmayan vize başvurularını, o ülkenin vatandaşı olup olmamasına bakılmaksızın, Türkiye dışında bir ülkede de yapabilirler. Burada dikkat edilmesi gereken husus; Türkiye dışında bir ülkede vize başvurusunda bulunanların, vize hizmetleri için daha önce Türkiye’de bir ücret ödemiş olmalarına rağman, yeniden vize başvurusunda bulundukları ülkede de vize başvuru ücreti ödemeleri gerekecektir.

A.B.D. Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğu Konsolosluk Bölümleri’nde göçmen olmayan vize görüşmeleri sadece randevu ile gerçekleşmektedir. Bütün başvuru sahipleri www.usvisa-info.com   https://tr.usembassy.gov/tr/visas-tr/  adresindeki talimatları takip ederek randevu alabilirler.

Önemli Not: Başvuru sahiplerinin vizeleri onaylanmadan seyahat ayarlamalarını yapmamalarını tavsiye ediyoruz.“paylaşımında bulunuldu…

BENZER HABERLER
BU AY EN ÇOK OKUNANLAR
  • Malesef, bu ay hiç haber girilmedi.