Sunexpress Ordu-Giresun’u Avrupa’ya Bağlıyor
Sunexpress Ordu-Giresun'u Avrupa'ya Bağlıyor
SunExpress - 20 Ocak 2017

Türk Hava Yolları (THY) ile Alman havayolu şirketi Lufthansa‘nın ortak kuruluşu Sunexpress bir ilke imza atıyor. Türkiye’nin ilk dünyanın ikinci deniz üzerine inşa edilen havalimanı olan Ordu-Giresun Havalimanı’ndan Avrupa’ya uçacak ilk havayolu şirketi Sunexpress olacak.

SunExpress, bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle  1 Mart – 31 Mayıs 2017 tarihleri arasında kapanacak olan Samsun Çarşamba Havalimanı’nın yerine dış hatlarda Ordu Giresun  Havalimanı’na, iç hatlarda ise Amasya – Merzifon  Havalimanı’na alternatif uçuşlar gerçekleştirilecek.

Samsun Çarşamba Havalimanı’nın kapalı kaldığı süre içerisinde, Ordu Giresun Havalimanı’ndan Düsseldorf, Frankfurt ve Stuttgart’ta haftada bir gün karşılıklı sefer düzenleyecek

SunExpress 20 Haziran tarihinden itibaren ise Ordu Giresun Havalimanı’ndan Köln’e haftada bir uçuş gerçekleştirmeye başlayacak.

İç hat seferlerinde ise, İzmir ve Antalya’dan Amasya – Merzifon Havalimanı’na uçacak. SunExpress, İzmir’den Amasya – Merzifon Havalimanı’na haftada 4 gün karşılıklı sefer, Antalya’dan ise haftanın 3 günü karşılıklı tarifeli uçuş düzenleyecek.

 

BENZER HABERLER
BU AY EN ÇOK OKUNANLAR
  • Malesef, bu ay hiç haber girilmedi.