Rusya-Samsun Direkt Uçuşları Yeniden Başladı
Rusya'nın Krasnodar kentinden Samsun Çarşamba Havalimanı'na direkt uçuşlar yeniden başladı. İlk uçuş, Rusline firmasına ait Bombardier CRJ-200 tipi 54 kişilik uçak ile yapıldı.
Rusya-Samsun Direkt Uçuşları Yeniden Başladı
Turizm Haberleri - 16 Mayıs 2017

Rusya’nın Krasnodar kentinden Samsun Çarşamba Havalimanı‘na direkt uçuşlar yeniden başladı. İlk uçuş, Rusline firmasına ait Bombardier CRJ-200 tipi 54 kişilik uçak ile yapıldı.

Bir süredir durdurulan Rusya-Samsun direkt uçuşlarının yeniden başlaması, iki tarafı da sevindirdi. Direkt uçuşun yapıldığı ilk uçak törenle karşılandı. Aralarında iş adamı, basın-medya kuruluşları ve yöneticilerin bulunduğu heyet, Bombardier CRJ-200 tipi 54 kişilik uçağı çiçeklerle karşıladı.

Rus misafirleri Samsun’da görmekten mutluluk duyduğunu belirten Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Necmi Çamaş, “Bu seferlerle bizim çocuklarımız tanışacak, iş adamlarımız tanışacak, bizim halklarımız tanışacak. O zaman iş birliğimiz gelişecek” dedi.

Rusline firması Geliştirme Dairesi Başkanı Alexey Donchenko ise direkt uçuşlarla ilgili olarak, “Bu uçuşlar arkadaşlığımızı pekiştirecek ve bu uzun süreli olacaktır” diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Turan Çakır, “Bundan sonra daha sık gidip geleceğiz ve birbirimizi daha yakından tanıyacağız. Samsun ve Türkiye açısından önemli bir süreci tamamladık. Hep birlikte başardık. Ülkemize ve Rusya’ya hayırlı olsun” şeklinde konuştu.
Bugünün bir emeğin sonucu olduğunu vurgulayan Samsun Vali Yardımcısı Recep Yüksel, “İnanmak başarmanın yarısıdır. En uzun yolculuklar bir adımla başlar. Dostluklar, arkadaşlıklar kendiliğinden oluşmaz, emek ister. 11 yıllık alkışlarla karşılanıyor. Bunu hak ediyoruz. Nasıl binlerce yıl komşuysak, bütün zorluklara rağmen dost olmayı başarabiliyorsak, bu 11 yıldan sonra yüzlerce yıl bu tarihi hep birlikte sürdüreceğiz” dedi.

BENZER HABERLER
BU AY EN ÇOK OKUNANLAR
  • Malesef, bu ay hiç haber girilmedi.