Kayıp Uçağı Araştıran Adam Neden Öldürüldü
Yıllarca kayıp Malezya uçağı MH370 üzerine araştırmalar yapan adamın öldürülmesi komplo teorilerini tetikledi. Malezya Fahri Konsolosu Zahid Raza, geçen hafta Madagaskar’ın başkenti Antananarivo’da vurularak öldürülmüştü. Yetkililer hala nedeni araştırıyor.
Genel - 8 Eylül 2017

Ölüm haberi Fransız haber sitesi ZINFOS tarafından spekülasyonlara neden oldu. İddiaya göre; Raza 2009’da bir kaçırma komplosuna karışmıştı.
Amatör bir araştırmacı olan ABD’li avukat Blaine Gibson, arkadaşı Raza’nın öldürülmeden hemen önce, araştırmacılara yeni eşyalar getireceğini ancak ölüm tehditleri almış olduğunu açıkladı.
Bu trajedinin, MH370’le mi yoksa diğer iş ya da kişisel konularla mı ilgili olduğu henüz bilinmiyor.
MH370 konusunda yardım eden bağımsız uzman grubunun üyesi olan Avustralya’lı Dr Victor Iannello’nun ifadesine göre; Raza, Blaine Gibson’a MH370’e ait olduğuna inanılan parçaların Malezya’ya nakledilmesinde yardımcı olmuştu. Bu aşamada 6 önemli parça transfer edilmişti. Şimdi MH370 parçaları ile Raza’nın ölümü arasında bir bağ olup olmadığı konusunda sorular ortaya çıktı.
Diğer taraftan Malezya Ulaştırma Bakanı Madagaskar’a bir heyet gönderdiğini açıkladı. Gazetecilere yaptığı açıklamada,”ilişkili olduğunu sanmıyorum. Durum hala polis soruşturması altında olduğu için spekülasyon yapmak sorumsuzca ve çok erken” ifadelerini kullandı.
Üç yıldır yapılan yoğun aramalara rağmen, bulunamayan uçakla ilgili olarak, pilot veya yardımcı pilot tarafından kasıtlı olarak düşürüldü, Ruslar tarafından kaçırıldı ya da ABD Diego Garcia’daki askeri üssünden.vurdu gibi onaylanmamış hipotezler öne sürülmüş ve kara kutu bulunamamıştı.

BENZER HABERLER
BU AY EN ÇOK OKUNANLAR
  • Malesef, bu ay hiç haber girilmedi.