İngiltere Yasağı AtlasGlobal’e Pes Ettirmedi
İngiltere'nin uyguladığı elektronik yasağına karşın AtlasGlobal Havayolları'nın ürettiği korunaklı çantalar sayesinde yolcular mağdur olmadı.
İngiltere Yasağı AtlasGlobal'e Pes Ettirmedi
AtlasGlobal - 29 Mart 2017

Geçtiğimiz hafta başından itibaren uygulanmaya konulan elektronik yasağı nedeniyle birçok yolcu mağduriyet yaşadı. ABD ve İngiltere’nin Türkiye’nin de içinde bulunduğu 8 ülkeden gelen uçaklarda cep telefonundan büyük elektronik cihazların kabin içine alınması yasağına karşın Atlasglobal, korunaklı çantalar üretmişti. Yolcular, Atatürk Havalimanı’nda biniş kapısına kadar yanlarında taşıdıkları elektronik cihazları yetkililere veriyor, inişte teslim alıyorlar. Uygulamanın hayata geçmesiyle ilgili AtlasGlobal bir açıklama yaptı. Açıklamada;

“Londra / Stansted varışlı seferlerde medikal cihazlar hariç boyutları 16 cm x 9,3 cm x 1,5 cm’den büyük cep telefonu ve akıllı telefonlar, tabletler, laptoplar ve bu cihazlara ait tüm çevre birimleri / aksesuarlarının kabin içinde taşınması otoriteler tarafından yasaklanmıştır.

Atlasglobal olarak bu yasak kapsamında başlattığımız uygulamamız ile İngiltere’ye uçacak tüm yolcularımız Atatürk Havalimanı’nda elektronik cihazlarını biniş kapısına kadar yanlarında taşımakta ve elektronik cihazlar Atlasglobal yetkilileri tarafından teslim alınmaktadır. Teslim alınan cihazlar korunaklı özel çantalarda muhafaza edilmekte ve iniş sonrası yolculara teslim edilmektedir.

Yolcuların mağduriyetini önlemeye yönelik gerçekleştirilen uygulama sayesinde İstanbul çıkışlı ve transit tüm Londra yolcuları uçuşlarını sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmektedir” denildi.

BENZER HABERLER
BU AY EN ÇOK OKUNANLAR
  • Malesef, bu ay hiç haber girilmedi.