Atlasglobal Cluj Seferleri Başladı
AtlasGlobal - 22 Ağustos 2016

Atlasglobal Haberleri- Hızlı büyümeleriyle dikkatleri üzerine çeken Atlasglobal Havayolları, Avrupa destinasyonlarına bir yenisini daha ekledi. Atlasglobal, Romanya’nın Cluj seferlerini de Avrupa destinasyonlarına ekleyerek, Avrupa destinasyon sayısını 10’a yükseltti.

Türkiye ile Rusya arasındaki buzların erimesinden sonra turizm sektöründe yeninden hareketlilik yaşanmaya başladı. Ancak Rusya’nın charter uçuşları için henüz tam izin vermemesi, uçuşların Ukrayna üzerinden yapılmasına neden oluyor. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Atlasglobal Bağımsız Devletler Topluluğu Ülkeleri Satış ve Pazarlama Başkan Yardımcısı Orhan Sancar, Rusya’dan charterlere izin verilmediği için kapasitenin istenen düzeye gelmediğini söyledi. Charter uçuşlar için çok geç kalındığını, boşta uçak olmadığını belirten Sancar, “Herkes uçağını sezonun başında organize ediyor. Ruslar şu anda en çok Tayland’a, Vietnam’a, Srilanka’ya gidiyor. Bunların hepsi planlanmış durumda” dedi.

“Önümüzdeki yıl turist patlaması olacak”

Açıklamalarının devamında önümüzdeki yıl için turizm sektörü hakkında yorum yapan Sancar; “İnsanların hepsi çok aç. Çok yer denediler. Kırım’a gittiler, memnun olmadılar. İspanya’ya gittiler, farkı gördüler. Bizdeki gibi rahat değiller. Bizim tatil konseptimizi çok seviyorlar. Seneye haftada 2 bin, ayda 10 bin, 5 ayda 50 bin kişiyi Antalya’ya 50 bin kişiyi de İstanbul’a taşırız. Gelecek sene toplamda Rusya’dan beklenen turist sayısı 3.5 milyon civarında. Bu yıl ise Rusya’dan 750 bin kişi ancak gelir” şeklinde konuştu. Ukrayna’nın bu yıl rekor kıracağına işaret eden Sancar, “Her yıl 300-400 bin kişi geliyor. Bu sene gelmek isteyen Rusların bazısı Ukrayna üzerinden geldiği için hedef 1 milyon. Rusya üzerinden 250-300 bin kişi geliyor. Ukraynalı da 700 bin. Biz 1 milyon hedef koyduk” ifadelerini kullandı.

Arnavutluk’a Hava Yolu

Türkiye’nin dışında Ukrayna ve Irak’ta hava yolu şirketleri olduğunu belirten Orhan Sancar, Atlasglobal’in Arnavutluk’ta hava yolu şirketi kurmayı planladığı bilgisini verdi. Sancar, “Arnavutluk Avrupa Birliği’ne (AB) girdiği zaman orada kuracağımız hava yolu Avrupa’nın her yerine uçabilecek” dedi. Arnavutluk’un AB’ye girme sürecinde olduğunu ifade eden Orhan Sancar, Arnavutluk’taki hava yolu için 5 uçaklık yatırım planladıklarını ifade etti.

BENZER HABERLER
BU AY EN ÇOK OKUNANLAR
  • Malesef, bu ay hiç haber girilmedi.